budzik pzssan

Obiecujący występ juniorów młodszych podczas IV MZIO w Gangwon

24 stycznia 2024, godz. 16:30

A A A

Występ polskich juniorów młodszych w dalekiej Korei Płd. stwarza podstawy do optymizmu. Polska sztafeta w składzie Emilia Nosal, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok, Cyprian Dybalski zajęła szóste miejsce. Do piątego stracili zaledwie 66 tysięcznych sekundy.

Trzeba przypomnieć że na III MZIO w St. Moritz polska sztafeta została sklasyfikowana na 9 miejscu. Podsumowując pozytywne strony rywalizacji polskich juniorów młodszych w Gangwon trzeba zauważyć bardzo mocną rywalizację między dziewczętami w konkurencji jedynek. Emilia Nosal zajęła 7 miejsce, Oliwia Dawidowska 10. Cztery lata temu na III MZIO Anna Bryk była 16. Michał Gancarczyk zajął w Korei Płd. 15 miejsce. Marcin Kiełbasa w St. Moritz był 12. Konkurencja dwójek dziewcząt nadal jest mocną stroną polskich juniorek młodszych. W St. Moritz Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska zajęły 4 lata temu bardzo obiecujące 5 miejsce. Dzięki systematycznej pracy i zaangażowaniu przeszły cykl startów w zawodach PŚ juniorów a obecnej startują w kadrze seniorów. W Gangwon Zuzanna Jędrzejczyk i Zuzanna Pieroń zajęły jedno miejsce niżej. Szósta lokata jest dobrym prognostykiem na przyszłość. To były dwa stabilne ślizgi. Dwójka chłopców Karol Warzybok i Cyprian Dybalski zajęła 10 miejsce. Chcą dalej mocno pracować w odróżnieniu od Kacpra Imiołka i Łukasza Maćkały. Ich 4 miejsce w St. Moritz niestety nie miało przełożenia na dalszy rozwój kariery sportowej. Polska kadra juniorów młodszych stanowi silne początkowe ogniwo w procesie dalszego awansu. Przed nimi przejście do kategorii juniorów, młodzieżowców i seniorów. Jest to ambitna grupa, która z pewnością zechce wykorzystać pojawiające się szanse, kierowana przez trenerów kadry narodowej Przemysława Pochłóda i Tomasza Koćmierowskiego, a w przypadku Emilii Nosal także klubowego trenera Leszka Poręby. Dziękujemy Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, który stworzył optymalne warunki wyposażenia, wylotu i pobytu w Republice Korei. Saneczkarze wylądują w Warszawie 25 stycznia samolotem z Seulu o godzinie 18.00.

Zdjęcia: Szymon Sikora / Polski Komitet Olimpijski